Сонце яке світить не всім. Дещо про права та реалії душевнохворих.

Епоха «душевнохворого світу»
• 450 мільйонів людей в світі хворіє на якесь психічне захворювання, а деякі одразу кількома.
• 10% людей в будь-якій країні мають ті чи інші нервово-психічні розлади (в Україні депресії та неврози ~ у 50 % населення).
• Приблизно 2 мільйони людей в Україні лікуються щороку в психіатричних закладах.
• Україна – перша в Европі за кількістю психічних розладів.

( Читати далі )

Положення про медико-соціальну експертизу Повідомлення-посилання

П О С Т А Н О В А КМ України від 3 грудня 2009 р. N 1317 Питання медико-соціальної експертизи

Перший крок до підвищення своєї правової освіти зробили медики Вінницької психоневрологічної лікарні ім. акад.О.І.Ющенка

Минуло 10 років з того часу, як Верховна Рада України прийняла Закон України «Про психіатричну допомогу».

( Читати далі )
  • +2
  • 19 грудня 2010, 08:27
  • Cudacow
  • 1

РЕАБИЛИТАЦИЯ В КОНТЕКСТЕ ПСИХИАТРИИ

М. М. Кабанов
Санкт-Петербургский научно-исследовательский психоневрологический институт им. В. М. Бехтерева

Истоки реабилитационного направления в медицине можно проследить с давних времён. Принято, однако, считать, что современное понимание этой сложной и развивающейся концепции получило своё начало в годы Второй мировой войны.

( Читати далі )

Види психіатричної допомоги ч.2

І. Сенюта
Сучасне законодавство виділяє декілька видів психіатричної допомоги, кожний з яких характеризується організаційно-правовими особливостями та відмінностями у порядку надання.
Потрібно розрізняти такі види психіатричної допомоги:
1. Психіатричний огляд.
2. Амбулаторна психіатрична допомога.
3. Стаціонарна психіатрична допомога.


( Читати далі )

Стан психічного здоров’я населення та психіатричної допомоги в Україні Повідомлення-посилання

Психічне здоров'я та психічне благополуччя є найважливішими складовими високого рівня якості життя, що дають змогу людині вважати своє життя повноцінним та значущим, бути активними і творчими членами суспільства. Високий рівень психічного здоров'я населення є важливим чинником соціальної єдності, продуктивності праці, суспільного спокою, що сприяє зростанню благополуччя та економічного розвитку суспільства.

Види психіатричної допомоги на підставі законодавства України, як гарантії дотримання прав осіб, що страждають на психічний розлад ч.1

І.Сенюта
Ключові слова: психіатрія, психіатрична допомога, права людини.
За останні роки у всьому світі дедалі більше уваги приділяється лікуванню психічно хворих осіб. Особи, що страждають від психічних захворювань, є найбільш вразливими і потребують особливого захисту. Дуже важливим є те, щоб їхні права були чітко визначені й закріплені. З метою дотримання прав людини у сфері охорони психічного здоров’я розроблено фундаментальні принципи, які сформульовані у вигляді основних прав Всесвітньою федерацією психічного здоров’я і Гарвардським Центром Співробітництва у сфері законодавства про охорону здоров’я, що діє під егідою ВООЗ.

( Читати далі )

Тренінг у Вінниці про Права інвалідів користувачів психіатричної допомоги

Однією з самих проблемних для суспільства областей сучасної української медицини була і остається є область психіатрії
Це зовсім не означає, що всі лікарі-психіатри – лиходії, головна мета яких – заховати хворого довічно в стаціонар. Мова йде про те, що гарантії прав особи в правовій державі, а Україна з часу прийняття нині діючою Конституції такою себе проголосила, нерозривно пов'язані з його можливостями на рівних з іншою стороною умовах, відстоювати свої інтереси
Зробити питання охорони психічного здоров’я невід’ємною частиною суспільної охорони здоров'я так записано в плані дій щодо удосконалення психіатричної допомоги на 2009-2011 роки
А що ж відбувається насправді

( Читати далі )
  • +2
  • 14 грудня 2010, 08:11
  • Cudacow
  • 3

Пропозиція

А давайте всі спробують написати статтю. Для перевірки чи все працює.
На будь-яку цікаву для Вас тему.

В Україні епідемія дитячого аутизму

В Україні епідемія дитячого аутизму. Щороку кількість таких хворих зростає на 20%.
Про це повідомив головний позаштатний спеціаліст України з дитячої психіатрії Ігор Марцинковський.

Основна ознаку аутизму, неконтактність дитини, виявляється зазвичай рано. Вже на першому році життя. Таке захворювання має низку причин. Серед найімовірніших екологічний чинник. А це неякісна вода, генномодифіковані продукти, забруднене повітря.

Після вчасної діагностики та лікування діти з аутизмом можуть навчатися у звичайних школах, отримувати освіту тощо.

На жаль, кажуть фахівці, є сім'ї, які не звертаються до психіатрів. А це в свою чергу призводить до серйозних психічних розладів в дорослому віці. Як результат постійні перебування у спеціалізованих медзакладах. Після яких важко адаптуватися до життя.

Вирішення проблеми, кажуть фахівці — створення реабілітаційних структур.

Сьогодні, констатують фахівці, кожна четверта-п'ята дитина в Україні потерпає, як мінімум, від одного психічного розладу. Кожна п'ята має емоційні проблеми.

Аутизм — природжене психічне захворювання, що характеризується нездатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом. Хворий типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані «острівці знання» — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.