Звіт за результатами моніторингу в КЗ обласна психіатрична лікарня м. Берегове

Шановний читачу!

У Ваших руках знаходиться Звіт за результатами моніторингу в КЗ обласна психіатрична лікарня м. Берегове у відповідності з набором методик «WHO QualityRights Tool Kit» (Набір методик ВООЗ для оцінки та підвищення якості установ з охорони психічного здоров'я та соціальної допомоги і дотримання прав людини в них) в якості основного інструменту оцінки. в області захисту прав користувачів психіатричної допомоги.
Більшість стандартів, що містяться в звіті — це норми права, тобто обов'язкові, формально певні правила поведінки, зафіксовані або закріплені державою або міжнародною спільнотою, забезпечені їх силою і авторитетом, що закріплює права і обов'язки учасників суспільних відносин і є критерієм оцінки поведінки, як правомірного, так і неправомірного.
Однак у цих правових норм є одна важлива особливість — в своїй більшості вони стосуються прав людини — особливою сферою правових відносин, що виникають у відносинах людини з державою і його інститутами.
У звіті застосовані права людини, закріплені в «Конвенції про права людей з інвалідністю» які є не тільки вищою зведенням законів України, а й мають властивість прямої дії. Як відомо тільки заборона рабства, тортур і жорстокого поводження є абсолютними правами людини, тобто не підлягають порушення ні в якому разі. Всі інші права людини можуть бути обмежені.

Іншим важливим склепінням критеріїв правомірності дій суб'єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх адміністративних функцій є стандарти певні ВООЗ у відповідності набором методик «WHO QualityRights Tool Kit» перелік охоплює п'ять найважливіших областей, що мають пряме відношення до наступних прав людини:

1. Право на юридичну підтримку, особисту свободу і недоторканність в статтях 12 і 14 Конвенції про права людей з інвалідністю
2. Свобода від катувань і жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та експлуатації, насильства та жорстокого поводження в статях 15 і 16 Конвенції про права людей з інвалідністю
3. Право на незалежне життя і співпрацю в суспільстві в статті 19 Конвенції про права людей з інвалідністю
4. Право на досягнення стандарту високого рівня фізичного і психічного здоров'я в статті 25 Конвенції про права людей з інвалідністю
5. Право на достатній життєвий рівень в статті 28 Конвенції про права людей з інвалідністю

Аналізом і поданням отриманих в рамках Проекту даних, в тому числі складанням та обробкою звітів займалися експерти в області соціальної роботи, права і психологи Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР»
Звіти по оцінці установ будуть надані установі, яка оцінювалася, Обласний адміністрації та МОЗ України. Вони будуть включені в звіти з метою отримання загальної картини щодо якості допомоги, що надається в відібраних для обстеження установах.
Звіт послужить основою для подальших дій на національному та регіональному рівнях.
На закінчення хотів би підкреслити, що наведені стандарти відповідно до методології, описаної в наборі методик, оцінка буде спиратися на інтерв'ю з користувачами психіатричних послуг, членів їх сімей та персоналом установи; безпосереднє ознайомлення з умовами, створеними в установах з охорони психічного здоров'я, а також на огляд відповідних документів
Національне законодавство стрімко змінюється, і держава повинна уважно стежити за дотриманням прав людини.
Незмінними залишаються стандарти прав людини, чия фундаментальність пов'язана з незмінною сутністю будь-якої людини розумної — людською гідністю.

Президент ВГООзІКПД «ЮЗЕР» Руслан Імереллі

Зі зівітом ви можете ознайомитись за ссилкою яка розташована нижче
drive.google.com/drive/u/1/folders/13e_kNaN1KJ7aoBKsGEGLyi5RCALlWk3w
  • 0
  • 04 березня 2018, 09:08
  • Cudacow

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.