Конференція «Дотримання прав людей з психічними формами інвалідності в спеціалізованих установах України»

2 березня 2018 року в приміщені Вінницького прес клубу Всеукраїнська громадська організація інвалідів «ЮЗЕР» провела конференцію «Дотримання прав людей з психічними формами інвалідності в спеціалізованих установах України»
Під час конференції було обговорювання питань щодо Звіту за Моніторингом оцінки і підвищення якості життя та прав людини в галузі психічного здоров'я в спеціалізованих медичних закладах м. Чернівці, м. Берегове, а також нормативно-правові акти, які регламентують права людей з інвалідністю, та користувачів психіатричної допомоги. Основні стандарти прав які розглядались під час заходу:
1. Право на юридичну підтримку, особисту свободу і недоторканність в статтях 12 і 14 Конвенції про права людей з інвалідністю
2. Свобода від катувань і жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та експлуатації, насильства та жорстокого поводження в статях 15 і 16 Конвенції про права людей з інвалідністю
3. Право на незалежне життя і співпрацю в суспільстві в статті 19 Конвенції про права людей з інвалідністю
4. Право на досягнення стандарту високого рівня фізичного і психічного здоров'я в статті 25 Конвенції про права людей з інвалідністю
5. Право на достатній життєвий рівень в статті 28 Конвенції про права людей з інвалідністю
Більшість стандартів, що містяться в звіті — це норми права, тобто обов'язкові, формально певні правила поведінки, зафіксовані або закріплені державою або міжнародною спільнотою, забезпечені їх силою і авторитетом, що закріплює права і обов'язки учасників суспільних відносин і є критерієм оцінки поведінки, як правомірного, так і неправомірного.
Також обговорювались питання незаконності проведення судово-психіатричних експертиз в Україні. Та їх законної діяльності.
Під час канференції зі своїми доповідями виступили представник Української Гельсинскої спілки прав людини@ Богдан Мойса з доповіддю про права дити і психічне Здоровя в Україні та Директор ГПО «Права людини» — Віталій Дроботун з доповіддю «Примусова госпіталізація особи до психіатричного закладу»
  • 0
  • 04 березня 2018, 09:01
  • Cudacow

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.